Gösterilen sonuç sayısı: 4

Gliserin (VG) Çeşitleri

Gliserin (vg) bitkisel saf gliserin çeşitleri Chemnovatic, Merck, Sigma Aldrich, Wilmar saflık değeri yüksek ürünler.

34,834.724,83
200,001.000,00
320,0023.360,00
64,008.096,00

Gliserin ile siz de harika tatlar, unutulmaz lezzetleri bir arada yaşamak ister misiniz? O halde Golde Kimya ayrıcalıkları ile satın alacağınız bu kimyasalın mutfak ve üretim aşamalarında sizin en büyük yardımcınız olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Çok yaygın bir ürün olan Gliserini satın almadan önce bu ham maddenin tüm yönlerini öğrenmeye ne dersiniz?

Lezzet tutkunlarının ve kozmetik ürünlerin vazgeçilmezlerinden bir tanesi olan gliserol adı ile de bilinen ve kimyasal ara mal sınıfında değerlendirilebilecek olan Gliserin; kimyasal açıdan değerlendirildiğinde şeker alkolü olarak ifade edilebilir. Şeker alkolü dendiğinde pek çok insanın aklına alkol yani etanol gelse de ikisi birbirinden oldukça farklıdır. Şeker alkolü toksik özellikler barındırmadığından sarhoş edici etkiye sahip değildir. Saflık derecesi oldukça yüksektir. Bünyemizde 5 farklı Gliserin markası ve ürünleri bulunmaktadır. Bunlar; Merck Gliserin, Wilmar Gliserin, Sigma Aldirich Gliserin, Evyap Gliserin ve Chemnovatic gliserindir. Saflık oranları %99.8’dir. Gıdaya uygun USP Kosher standartlarında olan Gliserinlerimiz FDA onaylıdır.

Gliserin Nedir Ne İşe Yarar?

Golden Kimya ayrıcalıkları ile satın alabileceğiniz ve özellikleri ile göz kamaştırmayı başaran bu maddenin teknik açıdan oldukça memnun edici özellikleri vardır. Gliserinin faydaları saymakla bitmez. Çözücü, yumuşatıcı, nemlendirici ve tatlandırıcı özellikleri ile pek çok üretici tarafından ilgiyle tercih edilen bu madde kokusuz olması ve 290 derecede kaynaması ile ön plana çıkar.

Gliserin Faydaları Nelerdir?

1779 yılında zeytinyağı üreten bir kimyagerin tesadüfen keşfettiği Gliserin tarihte alkol olarak kabul edilmiş olsa da bu özelliği barındırmaz. Aromatik bir lezzet olarak kullanılmasının yanı sıra sabun ve cilt bakım ürünlerinde de tercih edildiğini görmek mümkündür. 100 gramında 430 kalori bulunan bu madde kilo problemi yaşayan insanlar için çok tercih edilmemesi gereken bir besindir. Sakaroza nazaran %25 oranında daha az şeker barındırsa da şeker oranı yüksektir.

Bitkisel Gliserin Nedir?

Gliserinler petrokimyasal malzemelerden ve bitkilerden üretilebilmektedir. Hatta hayvansal yağlardan üretilen gliserinlerde mevcuttur. Ama gıda ve kozmetk üretiminde kullanılacak gliserinler kesinlikle bitkisel kökenli olmalıdır. Golden Kimya bünyesinde bulunan tüm gliserinler %100 bitkisel  Vegatable Gliserindir. Size oldukça saf ve sağlıklı ürünler sunmaktayız. 

Gliserin Dezenfektan Üretiminde Kullanılır Mı?

Evet. Dezenfektanların içerisinde yer alan gliserin aslında en önemli özelliklerinden birisi olan nemlendirici özelliği ve organik bir bileşen olması çok fazla tercih edilmesine sebebiyet verir. Pürüzsüz ve yumuşak dokusu sayesinde teninize çok iyi gelecektir. Dezenfektanlarınız içerisinde %2 lik bir gliserin eklemeniz sonucunda ellerinizi ve vücudunuzun kurumasını ve çatlamasını önler. Sağlıklı bir cilde yardımcı olur.

Gliserin Kulak Temizler mi?

Gliserin kulak damlası ne işe yarar?, Gliserin kulağa damlatılır mı? Evet damlatılır. Kulaklarda oldukça yaygın kullanıma sahip olan gliserin kirli kulaklar için de kullanılabilmektedir. Buradaki görevi kulak içerisindeki kirleri yumuşatması sonucunda kirlerden daha kolay kurtulmanızı sağlayacaktır. 

Gliserin kullanım alanları nelerdir?

Gliserinler son zamanlarda pandemi nedeniyle dezenfektan üretiminde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Ayrıca kozmetik ürünlerininde vazgeçilmezlerinden bir tanesi haline geldi. El kremlerinde, saç kremlerinde, yüz kremlerinde ve vücut kremlerinde olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Gliserin cilt sağlığı açısından yardımcı özellikle egzama gibi problemi giderici aynı zamanda cildinizi sağlıklı ve parmak görünmesini sağlar hem de hastalıklardan ve lekelerden korumaya yardımcı olur.

Bir çok alanda nem tutucu amaçlı ve kıvam vermek adına kullanılan gliserin aynı zamanda sağlıkta öksürük şurubu yapımında, mum üretimi ve  sabun yapımında  kullanılmaktadır. 

 • Gıda sektörünün vazgeçilmezidir. Neredeyse tüm hazır gıdaların içerisinde hazır keklerde nem tutucu veya tatlandırıcı amaçlı kullanılmaktadır.
 • Gliserin cilt dostu olarak bir çok kozmetik sektöründe nemlendirici olarak kullanılmaktadır.
 • Dondurmalar da iyi bir kıvam arttırıcı olarak bulunur.
 • Nargile tütünleri içerisinde mela olarak bulunur.
 • Katı sabun ve sıvı sabunların içerisinde bulunur.
 • Şurupların içerisinde kıvam verici be tatlandırıcı özelliği sayesinde kullanılır.
 • Mum üretiminde oldukça yaygındır.
 • Dudak nemlendiricisi olarak kullanılan gliserin zorlu lekelerin çıkarılmasında da görev alır.
 • Gliserin iyi bir kir temizleyicidir kulaklardaki kirlerden kurtulmak için kullanılır.
 • Elektronik sigara likitlerinde baz olarak kullanılır.
 • Donma derecesi çok düşük olduğu için donmasını istemediğiniz ürünlerde kullanabilirsiniz.
 • Kabızlık tedavisinde fitillerde kullanılır.

Neden Golden Kimya?

Aromatik lezzetleri sizlerle buluştururken kalite ve yüksek standartları ön planda tutmayı hedefleyen Golden Kimya; aroma ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri üretir. Dünyanın en önemli aroma ve kimyasal üreticilerinden tedarik edilen malzemeleri uygun fiyatlarla sizlere sunarken farklı şişeleme ayrıcalıklarını da sunar.

Gliserin konusunda 100 ML ile 30 LT arasında değişen ambalaj seçenekleri sayesinde ihtiyaca yönelik ürünler sunduğunu kanıtlar. Siz de bu maddeyi kullanarak daha leziz ve dikkat çekici ürünler yaratmayı mı arzu ediyorsunuz? O halde hemen Golden Kimya’yı arayabilirsiniz. Gliserin nedir faydaları nelerdir özetlemek gerekirse kozmetik alanında özellikle sabun yapımında, cilt problemleri giderici olarak cildi temizleyici cilde iyi gelen cilt bakımı sıvı ağız damlaları ve şurupları gibi kozmetik ürünlerinde kullanılır. Bu madde hayatımızın hemen hemen her alanında o kadar fazla kullanıma sahiptir ki bakım yağları yüz kremleri tırnak ve saç bakımı ürünleri buna dahildir.