Tek bir sonuç gösteriliyor

Hidrojen Peroksit

Hidrojen peroksit farklı boyutlarda seçim yaparak güvenli ödeme sayfamızdan en uygun fiyat ile satın al işlemi yapabilirsiniz.

Sale!
3,90359,90

Hidrojen peroksit harika lezzetler ortaya çıkarırken bu lezzetlerin daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda üretilebilmesi, bakteri ve virüslerden kurtulmak için kullanmanız gerektiğini biliyor muydunuz?

Gıda sektöründe lezzet ve kaliteli aromalar elde etmek adına oldukça çeşitli çalışmalar gerçekleştirilir. Aroma konusunda ABD ve İngiltere gibi dünyanın önemli üretici ülkelerinden alınan malzemeler işlenerek gıdaların içerisinde sizlere sunulur.

Ancak bu ürünler her ne kadar kaliteli ve lezzetli olsa da besinlerin sağlık standartları gereği temiz olması üretici ve tüketiciler bazında en çok önemsenen konulardan bir tanesidir. Siz de bir gıda üreticisi olarak temizlik ve hijyene çok önem veriyorsanız Hidrojen Peroksitler bizim için vazgeçilmez bir kimyasaldır.

Sizler içinde günlük hayatınızda kullanılabilecek birçok yer vardır. Bu muhteşem hammaddenin en önemli özelliği ise harika bir antiviral ve antibakteriyel özelliği olmasıdır.

Hidrojen Peroksit Nedir Özellikleri Nelerdir?

Kimyasal formulü H2O2 olarak bilinen Hidrojen peroksit yaşamımızın birçok yerinde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle temizlik ve hijyen gerektiren yer ve mekanlarda oldukça fazla kullanılmaktadır. Güçlü bir beyazlaştırıcıdır. Kimyasal maddeler sınıfında yer alan ve temelde besinlerin içerisinde değil besinlerin desteklenmesi hedefleri ile kullanılan bu ürün renksiz bir özelliğe sahiptir.

Asidik bir bileşen olsa da bu özelliği çok ön plana çıkmayan Hidrojen Peroksit, gıda sektörünün yanı sıra diğer pek çok alanda etkin bir şekilde kullanılabilmektedir.

Siz de bir gıda üreticisi olarak temizlik ve hijyene önem veriyorsanız Hidrojen Peroksitin ile fark yaratan çözümler sizleri bekliyor demektir.

Gıda üreticilerinin yüksek standartlarda aromatik tatlara sahip ve herkesçe beğenilen ürünler ortaya koyma hedefini yerine getirmede ön plana çıkan bu ürünü satın alırken farklı ambalaj seçeneklerinin sizleri bekliyor olacağını unutmamalısınız. Golden Kimya bu konuda sizlere çok ciddi ayrıcalıklar sunar.

Hidrojen Peroksit Ne İçin Kullanılır?

Hidrojen peroksitin oldukça yüksek olan mikrop öldürücülüğü sayesinde sağlık alanında kullanımı yaygındır. Hep beraber nerelerde kullanıldığına göz atalım

 • Dezenfektanlar içerisinde antiviral olarak kullanılır.
 • Çamaşır suyuna eşdeğer şekilde ağartıcı olarak kullanılır.
 • Mutfaklarınızı dezenfekte etmek için kullanılır.
 • Diş beyazlatma için kullanımı yaygındır.
 • Metal yüzeylere parlaklık kazandırır.
 • Beyaz kıyafetlerinizin daha da beyaz olması için kullanılır.
 • Deterjanlarda kullanıldığı taktirde kuvvetli kir çözücü ve yağ çözücüdür.
 • Yaralarınızı temizlemek için birebirdir.
 • Tohumların büyümelerini hızlandırmak için kullanılır.
 • Çevre dostu bir hammadde olduğu için gıda temizliklerinde ve tüm süreçlerinde kullanılır.
 • Yüzme havuzlarının temizlenmesi ve bakteriyel etkilerini azaltır.

% 3 lük Hidrojen Peroksit Ne İşe Yarar ve Dezenfektan İle İlişkisi Nedir?

Hidrojen peroksitin antiviral ve antibakteriyel özelliğinden dolayı çoğu dezenfektan içerisinde bulunmaktadır. %3 lük çözelti olarak kullanımı oldukça yaygındır. Ayrıca kötü kokuların giderilmesi için sulandırma yolu ile çözeltilerek sprey şeklinde kullanılır. Size dezenfektan için dünya sağlık örgütünün belirlemiş olduğu formülü paylaşmak istiyoruz.

%70 İzopropil Alkol
 %4 Hidrojen peroksit %3’lük Solüsyon
%2 Gliserin
%24 Saf Su

Hidrojen Peroksit Tehlikeli mi?

Temizlik için kullanılan hidrojen Peroksit İnsan sağlığının en önemli ayrıntılarından bir tanesi de hiç şüphesiz hijyenik bir ortamda sürdürülmesidir. Hijyenin elde edilmediği durumlarda insan refahı düşebileceği gibi hastalıklar ile karşı karşıya kalma olanağı da çok daha fazla olur. Bu durumu engellemek için harika bir temizlik maddesi olan hidrojen peroksit kullanımına yönelebilirsiniz. Temizlik malzemeleri üreten pek çok markanın tercihi olmasının yanı sıra günlük kullanımlarda da çok yoğun bir şekilde tercih edilen hidrojen peroksit ile sağlıklı ortamlar yaratabilirsiniz. Golden Kimya kalitesi ile sizlerle buluşan bu ürünü uygun fiyatlarla satın almak ve ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılamak için harekete geçin!