Tek bir sonuç gösteriliyor

İzopropil Alkol

İzopropil Alkol 20 ve 30 Litre aralığında seçim yapabilirsiniz orijinal SHELL ürünüdür dezenfektan yapımına uygun.

9,90999,90

İzopropil Alkol Nedir?, İzopropanol olarak da ifade edilebilen bu alkol çeşidi özellikle endüstri alanında son derece yoğun bir şekilde kullanılır ayrıca izopropil alkol, yüksek dezenfektan özelliğine de sahiptir. Geniş bir kullanım alanına sahip olması nedeni ile pek çok kişi tarafından çeşitli nedenler ile tercih edilen izopropil düşük maliyeti sahip olan son derece güçlü bir solvent olarak açıklanabilmektedir. Bu nedenle hastanelerde kullanılan alkol nedir sorusuna izopropil cevabını verebilmek mümkündür. Bunun yanı sıra çeşitli alanlarda da yüksek temizlik özelliğine sahip olan bir temizleyici olarak tercih edilebilmektedir. Ancak izopropil son derece güçlü bir kimyasal olduğu için ürünün üzerinde yer alan talimatların kesinlikle okunması ve o talimatlar doğrultusunda kullanılması gerekmektedir.

İzopropil Alkol Fiyat

Yukarıda ki kullanım alanları göz önüne alındığında izopropil alkol fiyat ile ilgili kişilerin pek çok soru yöneltebileceğini ifade edebiliriz. Söz konusu ürünün fiyatı ile ilgili detaylı bilgiye web sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra sizin de yukarıda bahsedilen kullanım alanlarında bu ürünü kullanmaya ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz. Web sitemizden kolaylıkla siparişinizi oluşturabilir ve bu ürüne kolayca sahip olabilirsiniz. En saf hali ile izopropil en uygun fiyatlar ile sayfamızdan indirimli olarak sipariş verebilirsiniz.

İzopropil Alkol Ürün Özellikleri

İzopropil alkol ne işe yarar sorusu söz konusu ürünle ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin sık sık sorduğu bir sorudur. Bu doğrultuda söz konusu kimyasal ürünün özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyebilmek mümkündür. Öncelikle izopropil formülü; C3H8O, C3H7OH veya CH3CHOHCH3 şeklinde ifade edilen bir formüldür. Yapısında izomeri olduğu için söz konusu bileşenin kimyasal yapısı bir alkol grubuna aittir. Güçlü bir sis prosesi ile kabalık redüksiyon ya da projen aracılığı ile asetondan elde edilmektedir.Söz konusu kimyasal madde berrak bir görünüme sahiptir ve sıvı haldedir. Etanol ile aseton karışım son derece keskin bir kokusudur vardır. izopropil, solvent özellikleri açısından incelendiğinde etil alkol ile büyük bir benzerlik göstermektedir. Ürün odak sıcaklığında iken yanıcı özelliklere sahip olabilmektedir. Ürünün yanması durumunda karbonmonoksit gibi zehirli gazlar açığa çıkabilmektedir. Etanol, aseton, su, kloform ve benzen gibi kimyasallar ile karıştırılması durumunda çözelti halini alabilmektedir. Sayfamızda %99.9 saf ve indirimli fiyat ile satışa sunulan ürün, dezenfektan ve temizleyici olarak kullanılmasının yanı sıra farklı alanlarda da tercih edilebilmektedir. Peki, izopropil ne işe yarar? Kullanım alanları nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

İzopropil Alkol Kullanım Alanları

Söz konusu ürün aseton ve benzeri kimyasal baştan yer almak üzere izopropil asetat, diizopropil eter, herbisidal ester, izopropilamin ve yağ asidi gibi çeşitli kimyasalların üretiminde kullanılmaktadır.
izopropil alkol
Vaks, zamk reçinesi, vitamin, alkoloid, hayvansal yağ ve bitkisel yağ gibi doğal ürünlerin saf hale getirilmesinde ve ekstraksiyonunda da etkili bir şekilde yer aldığını ifade edebilmek mümkündür. Söz konusu ürün endüstri alanında da sık sık tercih edilmektedir. mürekkep, çimento ve boys gibi ürünlerin kullanımında yer aalan ürün yüksek oranda solvent gücüne sahip olduğu için vernik ve inceltilerin üretiminde de kullanılmaktadır.

Bunun yanı sıra akrilik boya ve astar boyayı kolaylıkla çözebilmektedir. izopropanol kozmetik, ilaç ve temizlik sanayisinde de yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Cilt losyonu, parfüm, şampuan, cilt temizleyicisi, oje ve saç şekillendirici gibi kozmetik ürünlerin formüllerinde yer alır. Oda kokularına ve kişisel bakım ürünlerine aroma veren bir bileşene sahiptir. Yüzey temizleyici, sıvı sabun ve deterjan gibi ürünlerin içerisinde de adeta temizleme ajanı olarak görev almaktadır. Bu doğrultuda Izopropil alkol dezenfektan mıdır? sorusuna evet cevabını verebiliriz. Çünkü izopropil yüksek bakteri ve virüs öldürücü güce sahiptir. Belirli oranlarda Hidrojen Peroksit, Gliserin ve Saf su ile karıştırıldığında çok güzel bir dezenfektan ortaya çıkmaktadır. Yağ lekelerinin giderilmesinde ve paslanmaz çelik üzerinde ki lekelerin ortadan kaldırılmasında son derece etkilidir. cımbız, makas ve pens gibi aletlerin sterilizasyonu söz konusu ürün ile kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

İzopropil İle Dezenfektan yapımı için formül?


Dezenfektan yapımı için dünya sağlık örgütünün yayınlamış olduğu yüksek etkili formülü sizler için paylaşmak istiyoruz. Dezenfektan kategorilerinde filtrelenmiş virüslere karşı popüler bir formüldür.

Yüksek Güçülü Virüs Öldürücü Dezenfektan Formülü:
  • %75 İzopropil alkol
  • %1.5 Gliserin
  • %4 Hidrojen Peroksit %3
  • %19,5 Saf Su


1 litre dezenfektan yapmak içi ihtiyacınız olan malzemeler şu şekilde;
  • 750 mL İzopropil Alkol
  • 15 mL Gliserin
  • 40 mL Hidrojen Peroksit
  • 195 mL Saf Su