Gösterilen sonuç sayısı: 2

Propilen Glikol (PG) Çeşitleri

Propilen glikol (PG) Merck İneos gibi aroma taşıyıcı saf propilen glikol çeşitlerinden seçim yapabilirsiniz.

27,007.020,01
35,5611.382,00

Propilen Glikol; kimyasal ara mal sınıfında yer alması ve suya benzer bir görüntüye sahip olması ile diğer kimyasallardan ayrılır. Gıdalarınızda veya farklı işlerinizde kullanacağınız kimyasallardan birini satın almak istediğinizde Golden Kimya size Propilen Glikol ayrıcalığını yaşamayı vaat eder. Birçok gıdanın içerisinde katkı maddesi olarak kullanılan Propilen Glikol’e gelin daha yakından bir göz atalım!

Golden Kimya raflarında bulabileceğiniz Propilen Glikol Propan-1,2-diol olarakta bilinen propilen glikolün kimyasal formülü C3H8O2 dir.  Ayrıca mikrop öldürücü özelliğinide göz önünde bulundurmak gerekir. Sentetik bir gıda maddesi olarak kullanılması nedeni ile aroma sektörünün en çok tercih edilen gıda katkı maddelerinden bir tanesi olmayı başarır. Renksiz ve kokusuz olması nedeni ile işe yaramayan bir madde olarak değerlendirilse de bu kimyasalın üstlendiği çok ciddi roller vardır. Şimdi gelin Golden Kimya ayrıcalıkları ile sizlere sunulan Propilen Glikol nedir ne işe yarar ve ne tür avantajlar sunar daha yakından bir inceleyelim!

Propilen Glikol Nerelerde Kullanılır?

Uçuculuk oranı oldukça düşük seviyelerde olması nedeni ile sıvılar ile kolaylıklar karıştırılabilen bu madde renksiz ve kokusuz olması sayesinde katıldığı maddeyi ciddi bir değişime sokmaz. Birçok alanda kullanılan Propilen Glikol Golden Kimya bünyesinde çeşitli markalar altında stoklarımızda yer almaktadır. Merck Propilen Glikol, Chemnovatic Propilen Glikol, İneos Propilen Glikol, Basf Propilen Glikol olmak üzere 4 farklı ürünümüz mevcuttur. Tüm ürünlerimiz FDA onaylı ve %99.9 saflıktadır. Gıda kullanımına uygun USP ürünlerdir. Peki, bu maddenin kullanılmasında rol oynayan dinamikler nelerdir? 

  •    Gıda sektörünün vazgeçilmezlerinden biri olan bu kimyasal nem tutucu ve aromaları taşıyıcı amaçlarla tercih edilir,
  •      Mikropların öldürülmesi ve daha sağlıklı yapıların elde edilmesinde önemli rol oynar,
  •      Yufka ve börek gibi unlu mamüllerde emülgatör olarak rol alır,
  •      Gıda maddelerinde topaklaşmaya engel olur,
  •      Kremlerde, şampuanlarda ağız gargaralarında kullanılır,
  •      Oksijen kaynaklı çürümeleri engelleyerek raf ömrünü uzatır,
  •     Berrak olması sayesinde gıda maddelerinin daha ilgi çekici olmasına yardımcı olur,
  • Gıda maddelerinin kıvamında daha başarılı sonuçlar alınmasında katkı sağlar. 

Propilen Glikol Kimyasal Özellikleri

Cas No: 57-55-6
EINECS No: 200-338-0
Kimyasal Formülü: C3H8O2
Görünüm: Şeffaf Sıvı
Saflık(%): 99.91
Yoğunluk (Kg/Litre): 1,036
Parlama Noktası, °C: 103
Kaynama Noktası, °C: 187


Neden Golden Kimya?
Ayrıcalıkları ile birbirinden özel sonuçlar ortaya çıkmasına katkı sağlayan Propilen Glikol; Golden Kimya farkı ile sizlerle buluşuyor. Aroma ve gıda kimyasalları konusunda birbirinden özel seçenekler sunan markamız gıda üretimi esnasında fark yaratacak çözümler sunan bu kimyasalı sizlere sunmanın ayrıcalığını yaşar. 30 ML ila 30 LT arasında değişen ambalaj seçenekleri ile talebe uygun bir şekilde hazırlanan bu kimyasalı satın aldıktan sonra çok doğru bir karar verdiğinizi anlayabileceksiniz.