Nbase ve Aroma Miktarları Ne Olmalı?

Nbase Ve Aroma Miktarları

Karışımlarınızda Nbase ve aroma miktar ve yüzdeleri en önemli konuların başında yer alır. Karışımlarınızı yaparken doğru miktarları kullandığınızda çok lezzetli ve keyifli kullanıma sahip ürünler elde edebilirsiniz. Her firmanın aromalarında kendine özgü kullanım oranları vardır.

Biz kendi Ar-Ge çalışmalarımız sonucu satışa sunduğumuz Gold Mix Aromalarımızdan en verimli sonuçları %7 ile %15 arası kullanım oranlarını arasında almaktayız. %7 ile %15 kullanım oranı geniş bir aralık. Fakat burada her müşterimizin damak tadına ve sevdiği aroma yoğunluğuna bağlı olarak bu oranları belirledik.

Eğer karışımlarınızda aroma tadının az olmasını istiyorsanız %7 ile yapabilirsiniz. Bu da toplamda 100 mllik bir karışım elde edecekseniz 7 ml aroma 93 ml nbase miktarına tekabül eder. Orta aroma seven müşterilerimiz için %10 ile %12 arası kullanım oranını öneriyoruz. Yine 100 ml karışım olarak düşünecek olursak 10 veya 12 ml arası kullanım sağlanabilir.

Yoğun aroma seven müşterilerimiz %15 oran ile karışımlarını hazırlayabilir. 100 ml üzerinden hesaplandığında 85 ml nbase 15 ml aroma olarak hazırlamalıdır.

Bu işlemler için Golden Kimya olarak her siparişinizde yardımcı malzemeleri size göndermekteyiz. İki farklı boyutta  enjektör, pastör pipeti, eldiven, aroma numunesi ve çeşitli hediyelerimizi her sipariş verdiğinizde sizler için kargo paketlerinize koyuyoruz. Ellerinizi kirletmek istemiyorsanız eldivenlerinizi takıp işe koyulabilirsiniz.

Önce aromanızı belirlediğiniz oranda koyup, sonrasında nbasenizi aromanızın üzerine ekleyin. Sonrasında güzelce çalkalayın. Bazı kullanıcılar karıştırıcılar ile bu işlemi yapmaktadırlar. Fakat oda sıcaklığındaki aroma ve nbase birbirlerine gayet homojen şekilde karışabilmektedirler. 1 veya 2 dakika çalkalamanız size yeterli homojenliği sağlayacaktır.

Demlenme Nedir?

Demlenme kelimesine en yakın olduğumuz yer çaylardır. Yani buradaki mantık çaydaki ile yine aynıdır. Çaydakini düşünecek olursak çay, su içerisinde tüm özünü bırakıp bir bir bütün haline gelmesidir. Karışımlarınızda ise nbase ve aromanın birbiri ile tam anlamıyla karışıp bir bütün haline gelmesidir.

Bunun için ise zaman gerekir. Bu zaman içerisinde nbase içerisindeki bileşenler ve aroma içerisindeki bileşenler kimyasal reaksiyonlar sonucu birbirleri ile tam anlamıyla bir bağ kurup bütün hale gelirler. Bu kimyasal reaksiyon sonucunda renk değişimleri tad değişimleri meydana gelir. Bu olay kesinlikle karışımlarınızı çok daha lezzetli ve oturaklı hale getirmektedir.

Karışımlarınız için en iyi sonucu demlenme işlemi sonrasında alırsınız. Genel olarak meyve bazlı aromalarımızda 2-3 hafta arası demleme işlemini tavsiye ediyoruz. Tütün aromalarında ise 4 hafta ile 6 hafta arası demleme idealdir. Tütün aromaları biraz daha geç demlenmektedir. Tabi bu şu anlama gelmemelidir, ne kadar çok demlenirse o kadar iyi olur demek değildir.

Her karışımda fazla demlenme ürünü bozar. Yani bir karışımı maximum 3 ay içerisinde tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Fazla bekleme sonucunda karışımınız içerisindeki kimyasallar tad değişimine ve buharlaşmaya başlar. En verimli lezzeti genel olarak 1 ay sonunda yakalarsınız.

Karışımlarınızdaki oran hesabını yapamayan müşterilerimiz için nasıl yapacağınıza dair çok güzel bir blog yazısı yazdık. Dilerseniz o yazımızı okuyup bilgilenebilirsiniz.

Damak tadınızı uyan 80 den fazla Gold Mix aroması ve 6 farklı Nbase çeşidi ile Golden Kimya sizler için tam gaz çalışmaya devam etmektedir. Ar-Ge çalışmalarımız devam etmekte olup sizler için dünyanın en iyi aroma ve nbase bileşenlerini çok sıkı takip ediyoruz ve stoklarımıza dahil etmeye devam edeceğiz. Bizlere olan aroma tavsiyeleriniz dahilinde gerekli çalışmalar yapılıp stoklarımıza eklenmektedir. Sizler için çalışıyoruz ve daha iyi olacağımıza emin olabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

Nbase ve Aroma Miktarları Ne Olmalı?” yazısında 26 düşünce

 1. Rıdvan diyor ki:

  Merhaba 15 ml aromaya 45 ml nbase ekledim yoğun aroma tadı almak için sorun olur mu ? Birde demlenme süresinde her gün yaptığımız karışımları çalkalamamız veya havalandırmamız gerekiyor mu ?

 2. seymenler212121 diyor ki:

  Merhaba ben aroma tadı almak istiyorum yoğun RTA zeus atomizer kullanmaktayım sorum şu 70 ml Nbase 15 ml aroma şeklinde yaparsam demlemeyi sıkıntı olur mu? Yani illa %85 mi nbase olmasi gerekiyor %15 aroma için 70ml Nbase+15 aroma sıkıntı olurmu?

 3. yildizselahattin334 diyor ki:

  merhabalar ..öncelikle ilgi ve alakanizdan dolayı teşekkür ederim..nbase ve aromalar geldi demlemeye bıraktım..sonuçları paylasacagim..merc nbase yi saf içtim çok beğendim pürüzsüz du..umarım aromalarda güzel olur .bu arada hediyeler için çok teşekkürler..iyi çalışmalar

 4. recep01 diyor ki:

  Karışım hazırlamayı bilmiyordum bu yazıyı okuyana kadar, o kadar güzel anlatmışsınız ki, ilk kez yaptım çok güzel oldu golden kimyaya teşekkürler

 5. Ferit yılmaz Sezen diyor ki:

  Ilk sparisimde tedirgindim ama 2..siparişimi tereddut etmeden verdim güvenilir ve kalitede uzman isini tam anlamiyla yapan saygili bir kurulus tesekkur ederim golden kimya ailesine

 6. Samet061 diyor ki:

  Bu 5. Siparişim oldu sanırım. Malzeme kalitesinden epey memnunum. Sadık müşterilerinize indirim kodu verebilirseniz şahane olur 🙂

 7. alpertasdemir85 diyor ki:

  Müşteri memnuniyetiniz ve kaliteli ürünleriniz için golden kimya ailesini tebrik ediyorum.
  250ml 3 aroma mix demlemeye alındı.
  Hediyeler için teşekkürler…

 8. alper yüce diyor ki:

  Malzemeler kaliteli görünüyor,bugün demleyip sonuçları yazarım.Yanında gelen hediyeler hem şaşırttı hem sevindirdi,teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir